Knihovna Hanušovice

Knihovna stále uzavřena pro veřejnost! Nelze půjčovat ani přes výdejní okénko!

 

Novinky v katalogu

Utajená dcera 1

Utajená dcera

Datum: 21. 1. 2021

Rimmer, Kelly
Dramaticky vystavěný psychologický román, odehrávající se v 70. letech 20. století a také na počátku 21. století v Austrálii. Hlavní hrdinka Sabina je šťastná, sebevědomá mladá žena, která čeká své první dítě. Ve chvíli, kdy tuto radostnou novinu svěří svým rodičům, zjišťuje, že ona sama je adoptovanou holčičkou. Ve svém uplynulém životě si nevzpomíná na jedinou chvíli, která by ji na tuto skutečnost připravila. Nikdy nepojala žádné podezření, proto je pro ni tato informace šokem. Následuje mnoho otázek, přemítání nad budoucností, nad původní rodinou a pochopitelně nad důvodem, proč její biologická matka souhlasila s adopcí. Náhle se před Sabinou otevírá temná minulost její země, která nutila svobodné mladé ženy vzdát se svých čerstvě narozených dětí, a to i pod nátlakem a nedobrovolně.

Tanec se sluncem 1

Tanec se sluncem

Datum: 21. 1. 2021

Bratt, Kay
Román americké autorky, jehož hrdinka musí bojovat nejen se svou životní krizí, ale i s divokou americkou přírodou. Když Sadie Harlanová navštíví svou dceru Lauren na letní stáži v Yosemitském národním parku, zdá se, že konečně zapomene na rozpadající se manželství a prázdné hnízdo, které zanechala doma. Pak se ale obě ženy ztratí při krátkém výšlapu do přírody a náhle se ocitnou uprostřed nelítostného boje o přežití. Příroda je divoká a nesmlouvavá, avšak Sadie trápí daleko horší věci - smrt jejího prvního dítěte, která ji odtrhla od okolního světa a dodnes ji pronásleduje. Sadie v divočině musí najít sílu čelit démonům své minulosti a dostatek odvahy, aby dostala sebe i svou dceru z Yosemitu ve zdraví.

Všechno nejlepší, Anno 1

Všechno nejlepší, Anno

Datum: 20. 1. 2021

Jirglová, Petra
Příběh Anny, která je ve svém životě zvyklá na obdiv i servis lidí okolo sebe. Nová životní zkušenost ji však donutí dívat se na své činy i lidi okolo sebe z nové perspektivy. Annu naprosto šokuje, když se po několika letech vztahu nedočká prstýnku a společné budoucnosti, ale naopak rozchodu. Náhle je nucena postarat se sama o sebe, což se jí dosud nestalo. A tak opouští Čechy a vyráží v nové roli au-pair do Anglie. Zde je nucena zrekapitulovat svůj dosavadní přístup k životu a totálně jej změnit. Což se ukáže jako velký a těžký úkol, nikoli však nemožný.

Jako hvězdy v temné noci 1

Jako hvězdy v temné noci

Datum: 20. 1. 2021

Moyes, Jojo
Romanticky laděný příběh se společensko-kritickým podtextem o několika ženách, které se společně vzepřou celospolečenskému předpokladu o životě ženy ve 30. letech 20. století na americkém venkově. Alice Wrightová doufala, že sňatkem s pohledným Američanem Bennettem Van Clevem unikne sešněrovanému životu v Anglii. Jenže ani její manželství, ani život v zapadlém koutě Kentucky se nevyvíjí tak, jak si představovala. Nadšeně tedy uvítá možnost zapojit se jako dobrovolnice do projektu takzvané Koňské knihovny, který má za úkol šířit literaturu a vzdělanost v odlehlých oblastech Appalačských hor. Alici, Margery a tři další odvážné ženy čeká cestování na koních nebezpečnou divokou krajinou, boj s předsudky místních lidí vůči ženám, přistěhovalcům i lidem jiné barvy pleti, ale také nádherné ženské přátelství, soudržnost i láska.

Slečna na hlídání 1

Slečna na hlídání

Datum: 20. 1. 2021

Rössler, Mirka
Milostná romance z Londýna o osudové přitažlivosti mladé Češky s pokaženým životem a úspěšného nafoukaného Angličana. Mirka je obyčejná holka, která si ničí život. Nenávidí sebe, to, kým je, i to, co dělá. Pochybuje o všem a lásky se bojí. Dala by cokoli za to, aby se její život změnil. A tak opouští Čechy a odjíždí do Londýna. Věří, že jedině tam může nalézt opět sama sebe. Gad je naprostý opak. Rodilý Londýňan, který je bohatý, úspěšný, arogantní a sobec. Miluje svůj život, svůj vzhled, sám sebe, prachy a své auto. Má všechno naplánované, nepochybuje o ničem a lásky se nebojí. On na ni totiž nevěří. A právě v ten moment se jejich světy střetnou! Oba vědí, že jeden pro druhého nejsou dobří. Měli by se od sebe držet dál. Měli by na sebe zapomenout. Jejich přitažlivost je však osudová.

Nedotýkej se mě 1

Nedotýkej se mě

Datum: 20. 1. 2021

Z cyklu: Nedotýkej se mě , díl 1
Kneidl, Laura,
Romance německé autorky, jejíž hrdinka začíná v Americe nový život, včetně nezbytné nové lásky. Když Sage přijede do Nevady, nemá vůbec nic - peníze, přátele, ani pořádnou střechu nad hlavou. Se svou železnou vůlí je však pevně odhodlána začít zde nový život a zapomenout na vše, co se jí doma stalo. Jenomže odpoutat se od vlastní minulosti není tak jednoduché. Vzpomínky a s nimi spojený neustálý strach ji doprovázejí na každém kroku. Nejinak je tomu i ve chvíli, kdy Sage dostane místo v knihovním skladu a setká se zde s Lucou. S pronikavým pohledem šedých očí i s tetováním je Luca ztělesněním všeho, čeho se Sage tolik bojí. Ve skutečnosti Luca není tím, kým se na první pohled zdá být. Krok za krokem nahlíží Sage do Lucovy duše a probouzí v sobě cit, který doposud nepoznala. Spolu s tím nachází odpovědi na všechny své dosud nezodpovězené otázky...

Eleonora Akvitánská 3

Eleonora Akvitánská

Datum: 29. 12. 2020

život nejspornější ženské osobnosti středověku:
z Božího hněvu anglické královny
Weir, Alison,

Eleonora Akvitánská patřila k předním a zároveň nejspornějším ženským osobnostem středověku. Byla krásná, inteligentní a svéhlavá a za života se o ní šířily nejrůznější, a zdaleka nikoli nepodložené pikantní zvěsti. Vyrostla na nevázaném okcitánském dvoře, na němž působili slavní trubadúři, a dokonce se tvrdilo, že předsedala soudům lásky. Nejprve se provdala za francouzského krále Ludvíka VII. a poté za anglického Jindřicha II., jemuž porodila syny Richarda Lví srdce a Jana Bezzemka. Dožila se dvaaosmdesáti let, ale protivenství a tragédie z mladších let překonala teprve v pokročilém věku a stala se prakticky suverénní vládkyní Anglie.

Sága rodu Hardacrů 2

Sága rodu Hardacrů

Datum: 29. 12. 2020

Skelton, C. L.

Román anglického autora, v němž vypráví barvitý příběh rodiny Hardacrů od viktoriánských dob až do 50. let 20. století. Zakladatel rodu Sam Hardacre je chudý dělník, živí se kucháním sleďů a se svou ženou Mary a syny Joem a Harrym objíždí přístavní města za prací. Když si zraní ruku a nemůže pracovat, dostane dobrý nápad, jak vydělávat, začíná se mu dařit, až si může splnit svůj sen - zakoupit luxusní usedlost a poskytnout synům vzdělání a naději na nový život.

Kniha ztracených přátel 3

Kniha ztracených přátel

Datum: 29. 12. 2020

Wingate, Lisa

Příběh se odehrává na americkém Jihu, částečně v roce 1875 a částečně v roce 1987. Inspirací pro autorku byl inzerát z 19. století v rubrice Ztracení přátelé, ve kterém inzerentka pátrá po své velké rodině, rozprodané během americké občanské války. Bývalá otrokyně Hannie Gossettová má velký sen - ráda by se znovu setkala se svou matkou a sourozenci, kteří byli za americké občanské války rozprodáni po celém Jihu. Zbyla jí pouze malá farma a nyní hrozí, že přijde i o tu, pokud se ovšem nevydá na nebezpečnou pouť za ztracenými dokumenty. Cestou však Hannie musí čelit těžkým rozhodnutím, která zásadně změní její život, a zasáhnou i Benny Silvovou, louisianskou učitelku, která později pátrá po osudu Hannie a její rodiny.

Úvod

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Aktuální počasí

Počasí dnes:

23. 1. 2021

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, v Čechách od 400m srážky sněhové. Denní teploty 1 až 5°C, na Moravě a ve Slezsku 5 až 9°C. Noční teploty 2 až -2°C.